Olej kokosowy Bio Planet

coconut-1125_640

Olej kokosowy to produkt warty uwagi. Ma szerokie zastosowanie nie tylko w kuchni ale również w kosmetyce,  znany jest również ze swoich właściwości zdrowotnych. No właśnie sprawdźmy dlaczego warto używać olej kokosowy i jak możemy go wykorzystać.

W oleju kokosowym znajdziemy trójglicerydy średniołańcuchowe, stanowią one około 90 % oleju kokosowego i spożywane w umiarkowanych ilościach mogą przynieść wiele korzyści dla zdrowia. Olej kokosowy jest lekkostrawny, idealnie nadaje się dla osób dbających o figurę i zdrowy tryb życia. Możemy używać go do smażenia czy pieczenia, nadaje potrawom pyszny smak. Używanie tego produktu pomaga utrzymać dobre zdrowie, dzięki temu, że jest lekkostrawny pomaga ustrzec przed chorobami takimi jak cukrzyca czy choroby układu krążenia.

Olej kokosowy sprawdzi się również w kosmetyce, możemy użyć go jako balsamu do ciała gdyż ma świetne właściwości nawilżające. Działa również antybakteryjnie i przeciwgrzybicznie. Sprawdzi się w walce z trądzikiem, grzybicą czy wrażliwą skórą. Olej kokosowy warto mieć w swoim domu, w nagłym wypadku może nas uratować i pomóc zwalczyć problemy. Wybierając olej najlepiej zdecydować się na tłoczony na zimno, jest on droższy ale w jego składzie zachowuje się więcej prozdrowotnych właściwości. Warto zwrócić uwagę na olej kokosowy Bio Planet, jest to jeden z moich ulubionych produktów, po który sięgam cały czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>